Rekordní částku 476 tisíc se podařilo vybrat na činnost Dětského centra Plzeň a plzeňské hospicové péče DOMOV na VI. benefičním galavečeru společnosti Omexom GA Energo, který se uskutečnil v sobotu 7. října 2017 v Měšťanské besedě v Plzni.

Benefiční aukce je již tradičně součástí slavnostního večera, který pořádá společnost Omexom GA Energo pro své partnery a spolupracující firmy. „Dražily se tentokrát čtyři obrazy autora Jiřího Šedého, který i přes svůj handicap – Downův syndrom, nejen maluje, ale prostřednictvím obrazů předává také energii, která je z jeho obrazů cítit. Aukce byla velmi napínavá a z částky, kterou vynesla – 178 tisíc korun, mám velkou radost,“ uvedl generální ředitel společnosti Omexom GA Energo Zdeněk Židek. Nemalou radost měly ředitelky obou zařízení – Jana Tytlová a Jana Červánková, když jim po aukci generální ředitel oznámil, že Nadace Agrofert věnovala na činnost dětského centra a hospice celkem 300 tisíc korun. Akce se totiž zúčastnili mimo jiné vzácní hosté, a to ministryně Karla Šlechtová, poslanci Jaroslav Foldyna a Andrej Babiš, který na místě přislíbil pomoc prostřednictvím Nadace Agrofert. Za Plzeňský kraj se akce zúčastnila náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová.

Drobnou částkou k celkové sumě přispěl také každý, kdo si na galavečeru zakoupil lístky do tomboly. Díky všem příspěvkům činila vybraná částka 476 tisíc korun a mohla se tak rozdělit rovným dílem mezi Dětské centrum Plzeň a plzeňskou hospicovou péči DOMOV.

Slavnostním galavečerem provázel herec a moderátor Jan Čenský a o hudební doprovod se postaral umělec s neméně známým jménem – Felix Slováček, jehož doprovodil syn Felix Slováček jun. a zazpívala i Anička Slováčková. V rámci večera měli hosté příležitost vidět standardní tance v podání profesionálních tanečníků z taneční školy MZ Dance Team Plzeň a také muzikálové a stepařské vystoupení v choreografii Petry Parvoničové. Ta na galavečer dorazila z pražské Tipsport arény ihned po uvedení premiéry muzikálu Madagaskar, ke kterému vytvářela choreografii.

Společnost Omexom GA Energo se věnuje podpoře Dětského centra Plzeň dlouhodobě a dosud se podařilo pomoci centru částkou 6,5 milionu korun. Hospicovou péči DOMOV, která pomáhá lidem důstojně dožít ve svém domácím prostředí, podporuje společnost OMEXOM druhým rokem.