Terénní kočárek, kombinovaný vozík a výlet na Špičák. Pro někoho možná obyčejné věci, pro zařízení pomáhající dětem obrovská pomoc a také velká radost. Tyto dárky dostaly znevýhodněné děti díky finančnímu daru od společnosti OMEXOM GA Energo. 

„Dětské centrum Plzeň a Dětský domov v Trnové jsou taková naše srdcovka. Finančně oběma zařízením pomáháme už několik let, a proto jsme i před koncem roku 2022 chtěli přispět na nákup toho, co dětem udělá radost nebo usnadní personálu péči o ně,“ vysvětluje generální ředitel společnosti OMEXOM GA Energo Zdeněk Židek. V prosinci společnost darovala Dětskému centru Plzeň 50 tisíc korun a Dětský domov Trnová obdržel 20 tisíc korun. Začátkem roku 2023 pak zařízení zrealizovala nákupy a v březnu vyrazily děti na pobyt na horách.

„Třicet tisíc korun využila naše pobočka dětského centra na Chmelnicích na nákup instrumentačního vozíku pro zdravotnictví. Vozík slouží k přehlednému uložení zdravotnických pomůcek a materiálu a sestřičkám pomůže při péči o děti. Stále častěji se totiž staráme o děti zdravotně znevýhodněné s různým stupněm postižení, což přináší větší nároky na odbornou zdravotní péči. Pomáháme i rodinám, které pečují o své postižené dítě v domácím prostředí prostřednictvím odlehčovacích služeb,“ říká ředitelka zařízení Jana Tytlová. Za zbylou částku 20 tisíc korun pořídila pobočka dětského centra Partyzánská dva sportovní – terénní kočárky. „Kočárky využíváme pro menší děti, které nezvládají celou vycházku ´ťapkat´. Nejvíce je využijeme při ozdravném pobytu na horách v Kašperských horách, kam jezdíme dvakrát do roka. Stávající ´vozový park´ už bylo potřeba obnovit, proto jsme rádi, že nám společnost OMEXOM GA Energo takto finančně pomohla,“ dodává Jana Tytlová.

Velkou radost udělal finanční dar také ředitelce Dětského domova Trnová Heleně Tiché: „Darovanou částku jsme využili na rekreačně ozdravný pobyt pro děti na Špičáku v hotelu Malá Paříž. Původně jsme měli v plánu děti vyslat v lednu, ale postihla nás vysoká nemocnost. Pobyt jsme tedy přesunuli na březen, a dokonce nám vyšlo i počasí, protože nasněžilo a děti mohly jezdit na bobech a stavět sněhuláka. Finanční dar nám pokryl náklady na pobyt a dopravu. Moc děkujeme!“

Společnost OMEXOM GA Energo přispívá na zařízení pro znevýhodněné děti pravidelně a nejen finančně. Na jaře je například v plánu úklid zahrady u Dětského domova v Trnové, do kterého se zapojí zaměstnanci společnosti.