První ročník Letní školy pro studenty vysokých škol zaměřených na energetiku a elektrotechniku otevírá OMEXOM GA Energo. Na programu budou přednášky odborníků ze zahraničí, návštěva vzdělávacího střediska v německém Korbußenu nebo prohlídka rozvodny.

„Naším cílem je představit studentům společnost a možnosti, které u nás po studiu mají, ale také zvýšit zájem o energetiku a vše, co s tím souvisí. Chceme ukázat jaký má tento obor v praxi záběr, ale také to, že podporujeme moderní vzdělávání nebo rozvoj chytrých technologií,“ vysvětluje generální ředitel společnosti OMEXOM GA Energo Zdeněk Židek.

Do OMEXOM letní školy se mohou přihlásit studenti druhého a vyššího ročníku vysoké školy v oboru energetika nebo elektrotechnika, podmínkou je znalost angličtiny. Letní škola se uskuteční v termínu od 28. srpna do 1. září 2023. Zahájení se uskuteční v Plzni, ale škola je určena pro studenty z vysokých škol z celé České republiky. V rámci Letní školy je pro její účastníky zajištěno zdarma ubytování, stravování a doprava na stavby a do vzdělávacího střediska v Korbußenu.

„Studenti se poznají s odborníky, budou mít možnost seznámit se s pracovními postupy i programy, které se ve firmě používají. Součástí letní školy bude také návštěva vzdělávacího střediska v německém Korbußenu,“ doplňuje Zdeněk Židek. Dále je na programu návštěva rozvodny v Přešticích, exkurze na liniové stavbě VVN nebo prohlídka Smart City Polygonu. Jedná se o ojedinělý projekt, kde jsou v praxi prezentovány chytré technologie zaměřené na bezpečnost obyvatel, dopravu nebo inteligentní řízení budov. Po celý týden se bude studentům věnovat odborník, který má na starosti zahraniční aktivity společnosti. Do programu Letní školy se zapojí také specialisté ze zahraničí (Francie).

Společnost patří pod značku Omexom, která je součástí největšího stavebně koncesního holdingu světa – společnosti VINCI. Značka Omexom zahrnuje společnosti věnující se výrobě, distribuci a transformaci elektrické energie ve 36 zemích světa.

Termín pro zaslání přihlášek do OMEXOM letní školy je 31. 7. 2023 prostřednictvím formuláře ZDE


Zdroj: https://plzenska.drbna.cz/zpravy/vzdelani/12154-letni-skola-pro-studenty-elektro-a-energo-oboru-zdarma.html?fbclid=IwAR06YrbO1Ceja0a2yOM89MM4H1l9MKHQh5cH9-y0ndIp96Xn7zgEXrjckrU&utm_source=copy