Letní škola zaměřená na oblast energetiky a elektrotechniky. To je nový projekt, který letos na konci prázdnin realizovala společnosti OMEXOM GA Energo. Šest studentů absolvovalo v rámci OMEXOM letní školy během jednoho týdne nabitý program, který zahrnoval přednášky a workshopy v češtině i angličtině, návštěvy staveb a exkurzi do výukového střediska v německém Korbußenu.

„Chtěli jsme představit studentům společnost a možnosti, které tu po studiu mají, ale také zvýšit zájem o energetiku a vše, co s tím souvisí. Dle ohlasů si troufám říci, že se nám to podařilo. Chceme, aby studenti věděli, jaký má tento obor v praxi záběr, ale také to, že podporujeme moderní vzdělávání nebo rozvoj chytrých technologií,“ říká generální ředitel společnosti Zdeněk Židek, který se hned v úvodu se studenty setkal a představil jim společnost a její postavení v rámci VINCI Energies.

Mezi šesti mladíky, kteří letní školu absolvovali, byli studenti energetických oborů z Brna, Prahy i Plzně. Důležitá byla ale také znalost angličtiny, kterou využili studenti již první den letní školy, kdy přednášejícím byl Mackenzie Clements, projektový manažer OMEXOM Brand společnosti VINCI Energies.

Program byl připravován ve spolupráci s odborníky napříč firmou. Průvodcem se pro studenty stal vedoucí oddělení zahraničního obchodu společnosti Michal Loveček, díky kterému získali odborné informace na stavbách a při exkurzích, ale i poznatky a zkušenosti z práce v zahraničí. Studenti nejvíce ocenili to, že většina programu byla vedena prakticky a informace získávali prostřednictvím exkurzí na různých pracovištích. Dle slov Martiny Šilpochové z personálního oddělení, která se svými kolegy program připravovala, byli studenti celkově nadšeni z celého programu právě proto, že byl prakticky zaměřen.

„Letní škola OMEXOM byla skvělá v tom, že byla hodně prakticky založena v podobě exkurzí například do jejich skladu, na stavbu přenosového vedení a výcvikového centra v Německu. Přednášky byly také spíše prakticky zaměřeny,“ zhodnotil letní školu Tomáš, jeden ze studentů.

Cílem letní školy bylo nejen představit společnost a projekty, na kterých pracuje, ale také informovat o pozicích, které mohou studenti vykonávat hned po škole. „Pro absolventy nabízíme pozici projektanta a projektového manažera a už v průběhu studia je u nás možnost vykonávat placené brigády. Věříme, že po absolvování studia se k nám studenti naší letní školy vrátí už jako zaměstnanci,“ uzavírá Martina Šilpochová.

Vzhledem k tomu, že letošní ročník OMEXOM letní školy setkal s velmi kladnými ohlasy, uvažuje se již nyní o programu na rok 2024.