Jak získat praxi ze světa energetiky? Přece v OMEXOM letní škole, která otevírá svůj druhý ročník. Po loňském úspěšném zahájení je opět pro studenty elektro oborů připraven program, během kterého nahlédnou do fungování firmy, která je lídrem v oblasti elektromontáží, pracuje na zakázkách v zahraničí a sdružuje více než 500 odborníku v oblasti elektro.

Druhý ročník OMEXOM letní školy se uskuteční v posledním srpnovém týdnu od 26. do 30. srpna 2024 a je otevřen pro maximálně 12 účastníků. Letní škola je určena pro studenty vysokých škol zaměřených na energetiku a elektrotechniku, kteří jejím prostřednictvím mohou získat cennou praxi v oboru. Součástí programu jsou také přednášky zahraničních odborníků, proto je nutná znalost angličtiny.

Kromě přednášek kolegů ze zahraničí navštíví během letní školy její účastníci vzdělávací středisko v německém Korbußenu nebo se dostanou přímo do terénu na konkrétní stavbu. „Chceme studentům naši společnost představit a ukázat jim možnosti, které u nás po studiu mají. Letní škola je pro nás také prostředek, jak zvýšit zájem o oblast energetiky a ukázat, jaký má tento obor v praxi záběr,“ říká generální ředitel společnosti OMEXOM GA Energo Zdeněk Židek a dodává: „Podporujeme moderní vzdělávání, využíváme chytré technologie, pracujeme na zakázkách v zahraničí, a navíc pro čerstvé studenty máme uplatnění hned po skončení studia.“

OMEXOM letní škola bude zahájena v Plzni, kde je hlavní sídlo společnosti. Vítáni jsou ale studenti z celé ČR. Pro účastníky letní školy je zdarma zajištěno ubytování, stravování a doprava na stavby a do vzdělávacího střediska OMEXOM Institute v Korbußenu.

Společnost patří pod značku Omexom, která je součástí největšího stavebně koncesního holdingu světa – společnosti VINCI. Značka Omexom zahrnuje společnosti věnující se výrobě, distribuci a transformaci elektrické energie v 37 zemích světa.

Uzávěrka přihlášek do OMEXOM letní školy je 30. 6. 2024.

PŘIHLÁSIT SE

Jak to probíhalo na první ročníku OMEXOM letní školy? Podívejte se zde: https://www.gaenergo.cz/2023/09/26/muze-skola-studenty-bavit-omexom-letni-skola-rozhodne/